8. 4. 2014 smo se učenci mladinskega pevskega zbora in učenci izbirnega predmeta hrvaščina odpravili na izlet v Reko. V Muzeju grada Rijeke smo si ogledali razstavo Riječka industrijska priča. Izvedeli smo nekaj več o industrijski preteklosti Reke. Tam smo videli veliko razstavljenih predmetov. Najbolj nas je navdušilo velikansko orožje z imenom Torpedo. Reka je bila še pred kratkim zelo gospodarsko razvita. Danes pa je opaziti veliko zapuščenih tovarn.

Kasneje smo se sprehajali po ulici Korzo. Med sprehajanjem smo si ogledali stavbo, od kjer oddaja svoj signal Radio Rijeka, videli smo še gradijski toranj, tržnico, mestno knjižnico in zelo bogato okrašeno turško hišo. Ustavili smo se tudi pred Hrvaškim narodnim gledališčem Ivana Zajca. Čas, ki nam je ostal, smo porabili, kot smo si želeli. Domov smo se vrnili okoli 19.00.

Lara, Urška, Eva in Nika

Dostopnost