Velikonočna razstava je postala na gradu Prem že kar tradicionalna in naznanja odprtje gradu v tekoči sezoni.

Velika noč je tesno povezana s praznovanjem in prihodom pomladi. S tem priljubljenim letnim časom se prične novo obdobje – obdobje novega leta, potem ko odmre staro. Velika noč se praznuje na nedeljo po prvi polni spomladanski luni. S praznovanjem tega največjega praznika so povezane številne šege in navade, ki so se obdržale skozi čas. Nekatere navade, značilne za območje Ilirske Bistrice so predstavljene na razstavi Velikonočne šege in navade. Poleg razstave o šegah in navadah si obiskovalci lahko ogledajo tudi razstavo ročnih izdelkov na temo velike noči šol, vrtcev, rokodelcev, društev in cvetličarn iz naše občine. Idej in ročnih spretnosti razstavljavcem ne zmanjka. Na razstavi lahko vidimo številne izdelke iz papirja, lesa, kvačkane, vezene izdelke in aranžmaje iz rož. Predstavljene so tudi velikonočne jedi in praskani pirhi značilni za Brkine.

Razstava je na ogled do 5. maja, in sicer ob vikendih in prvomajskimi prazniki med 10. in 18. uro. Tudi naša šola in vrtec z veseljem sodelujeta.

Dostopnost