V četrtek, 11. 4. 2024, so imeli učenci razredne stopnje naravovarstveno obarvan športni dan. Na OŠ Antona Žnideršiča v Ilirski Bistrici je namreč potekal dogodek, na katerem je bilo v ospredju odgovorno ravnanje z odpadki. Letos se ta projekt prvič izvaja tudi po Sloveniji, in sicer pod imenom Zero waste. Učence je nagovoril moderator skupaj z maskoto, levom Viktorjem. Predstavil jim je nekaj bistvenih informacij glede ločevanja odpadkov. Sledil je kviz, na katerem so se izbrani učenci dobro odrezali. Najbolj zanimiv je bil poligon, na katerem so morali učenci z nogo voditi žogo do smetnjaka. Tam so vzeli odpadek in ga nato na poti nazaj odvrgli v ustrezen smetnjak. Naše ekipe so se zelo dobro odrezale in dve sta se za las izognili zmagi. Seveda pa so svoj del prispevali tudi glasni navijači, brez katerih se ne sme odvijati nobeno športno tekmovanje, mednje pa je prišla tudi naša ravnateljica Mirjam Vrh in tako še dodatno motivirala naše učence, da so dali največ od sebe. Vse ekipe so se odlično odrezale in upamo, da se takšen dogodek spet ponovi.

učiteljica Simona Pezdir

Dostopnost