Select Page

V torek, 14. 5. 2024, so dobili učenci od 1. do 3. razreda dobili goste. Z Glasbene šole Ilirska Bistrica so prišli pomočnica ravnatelja Elena Sedmak, učitelj violine Srečko Meh in učiteljica violončela Andrejka Možina, s seboj pa so pripeljali tudi dva učenca omenjenih inštrumentov iz višjih razredov. Najprej so se z učenci pogovarjali o glasbilih in notah. Ugotavljali so, da lahko tudi na godala brenkamo in da je na nek način violina lahko uporabna tudi kot kitara, nato pa sta za učence nastopila oba učenca, za glasbila pa sta poprijela tudi njuna učitelja. Najbolj zanimivo je bilo, ko so lahko učenci tudi sami preizkusili tako violino kot tudi violončelo. Nekatere je izkušnja zelo navdušila in morda se je v čerajšnji skupini skrival tudi kakšen nov nadobuden glasbenik.

Vsekakor je bila to prijetna izkušnja tako za učence kot tudi za učitelje, ki smo lahko bili takrat z njimi, zato se gostujočim lepo zahvaljujemo za zanimiv obisk.

Simona Pezdir

Dostopnost