Select Page

Naša mala knjižnica

Naša mala knjižnica (NMK) je zabaven in poučen projekt, ki spodbuja branje in razvoj bralne pismenosti. Projekt ni namenjen le spodbujanju branja, temveč z ustvarjalnimi nalogami in igrivim odnosom do knjig pomaga vzgajati vseživljenjske bralce, dviguje splošno raven bralne pismenosti ter pomembno prispeva k širjenju obzorij in spoznavanju drugih kultur. Otroke skozi šolsko leto pospremi izbor kakovostne mladinske literature, z mednarodnim sodelovanjem in gostovanjem tujih pisateljev pa spoznavajo tudi druge kulture in književnost. Sodelujoči pisatelji projekt soustvarjajo ter v njem aktivno sodelujejo. Pomagajo pripraviti zabavne naloge za »Ustvarjalnike« ali napišejo pismo presenečenja, ki ga lahko prejmejo tisti, ki sodelujejo v projektu. Sodelovali bodo učenci 3. do 5. razreda.

Dostopnost