Select Page

V soboto, 13. 4. 2024, smo se tudi koćanski planinci pridružili ostalim bistriškim in se podali na 1506 m visok Snježnik. Naše izhodišče je bil Platak (1111 m), od koder smo se skozi še neolistan bukov gozd vztrajno vzpenjali. Sprva lepa makadamska pot se je višje spremenila v širšo pot, še višje pa v stezico, ki je vodila preko nekaj kar zahtevnih skalnatih prehodov, ki so jih naši vrli planinci brez večjih težav premagali. Na vrhu smo bili nagrajeni s čudovitim razgledom na Kvarnerski zaliv, Učko, Risnjak in tudi na naš Snežnik. Če razgledu dodamo še lepo sončno vreme, je vsem jasno, da smo se imeli naravnost odlično. Nazaj smo šli po drugi strani in po dobrih treh urah bili ponovno na izhodišču.

V maju nas čaka še zadnji izlet v sklopu akcije Mlad bistr’ški planinc, in upamo, da se ga udeležimo v čim večjem številu. 🙂

Dostopnost