Select Page

V sredo, 7. 2. 2024, smo na šoli organizirali prireditev, s katero smo obeležili kulturni dan. Najprej je šolski zbor zapel himno. Naslednji nastopajoči so bili naši najmlajši šolarji, ki so se predstavili s pesmijo Glasbenik pesnika Nika Grafenauerja. 2. in 3. razred je ob 120. obletnici rojstva največjega pesnika s Krasa  – Srečka Kosovela, predstavil nekaj njegovih otroških pesmih. Šestošolci so zaigrali gledališko predstavo Bedak Pavlek. A veste, da sploh ni bil bedak, tako je bil pameten, da so ga izbrali za carja. 5. razred je deklamiral pesem in povedal nekaj zanimivosti o Prešernu. Vsi poznate Prešernovega Povodnega moža? Osmošolci so ga izvedli v sodobnejši obleki. Vse pohvale za izvirnost. Predzadnja točka je bila recitacija Zdravljice, ki jo je izvedel 9. razred. Za konec pa smo še zapeli in zaplesali ob nastopu učencev, ki so se udeležili srečanja v Lipi na Hrvaškem, ki je bilo namenjeno slovensko-hrvaškemu prijateljstvu. Dogodek je zaključila ravnateljica, ki nam je zaželela lep, s kulturo obarvan dan.

Pohvala voditeljicama in vsem nastopajočim, ki so nam polepšali dan.

Monika Knez in Nina Rutar

Dostopnost