V soboto, 14. novembra 2023, smo se učenci, ki obiskujemo izbirni predmet likovno snovanje, odpravili v Gradec.

Likovniki naše šole in ostalih šol iz občine Ilirska Bistrica smo se skupaj z našimi mentorji že zjutraj ob 6. uri z avtobusom odpeljali v Avstrijo. Kljub zelo zgodnjim uram smo bili na avtobusu že vsi polni veselja in pričakovanj. Ko smo prispeli v Gradec, smo si najprej ogledali muzej sodobne umetnosti Kunsthaus. Takoj smo opazili njegovo nenavadno obliko in vodička nam je povedala, da je prav zaradi te dobil naziv Vesoljček. Po ogledu smo odšli po mestu, inčez umetni otok do dvigala, ki nas je popeljalo na vrh griča, kjer smo si ogledali grad od zunaj in urni stolp. Z griča smo po stopnicah, ki jih je bilo zares veliko, vrnili v mesto in se po njem sprehodili do trga pred mestno hišo. Ogledali smo si nekaj znamenitosti, kot npr. cerkev, poslikave na zgradbah in veliko drugega … Sledil je prosti čas za samostojno raziskovanje, ki so ga nekateri izkoristili za počitek in malico, drugi pa za raziskovanje mesta.

V popoldanskih urah smo se odpravili domov in tja prišli z novimi prijatelji in lepimi spomini na ta kraj. Bilo nam je zelo lepo in upamo, da še kdaj obiščemo Gadec.

Monika Knez in Nina Rutar

Dostopnost