Select Page

JSKD Ilirska Bistrica je organiziral 31. srečanje mladih likovnikov, ki je bilo v petek, 13. oktobra 2023 na Mašunu.

Učenci iz šol v občinah Il. Bistrica, Pivka in Postojna smo se zbrali na avtobusni postaji v Il. Bistrici in se odpravili proti Mašunu. Ob prihodu so nam razdelili malico in nato smo se odpravili skozi idilično naravo in si poiskali motive za risanje. Nekateri so si izbrali grad, ostali pa so risali motive iz narave, ki je bila že v jesenskih barvah. Risali smo lahko v različnih tehnikah, večinoma smo barvali s temperami, barvicami in senčili s svinčnikom. Dobili smo topel obrok, ki so nam ga pripravili v gostišču. Ob koncu druženja so nam podelili priznanja za sodelovanje. V ospredju ni bilo samo risanje in ustvarjanje, temveč tudi spoznavanje novih ljudi in druženje. Slike bodo na ogled v šolah, ki so sodelovale na srečanju.

Bilo nam je zelo lepo.

Nina Rutar in Monika Knez, 8. r.

Dostopnost