Select Page

V sredo, 3. 11. 2023, nas je obiskala ga. Alenka Kos. Z učenci od četrtega do devetega razreda je govorila o drugačnosti in o vrednotah za boljši svet. Najprej smo si ogledali krajši film, v katerem smo spoznali otroke s prirojenimi težavami in otroke, ki se s težavami spopadajo zaradi poškodbah. Gospa Alenka nam je nato podrobneje predstavila njihove zgodbe in vse so nas zelo ganile. Ob koncu predstavitve nam je zastavila nagradno vprašanje. Učenec, ki je pravilno odgovoril, je za nagrado dobil ključ ljubezni. Nato smo prižgali svečo ljubezni, zaprli oči in gospa nas je vodila, da bi vse naše težave, skrbi in problemi v ljubezni izgoreli ob tej sveči. Povedala nam je tudi zgodbo o nekem dečku, ki so ga ostali otroci zbadali in vmes delila rože, ki so nosile vsaka svoj pomen. Za tem so učenci rože podarili drugim v zahvalo ali za odpuščanje. Za konec smo na liste napisali misli, mnenja in vse kar smo doživljali ob poslušanju in jih dali v vrečo, iz katere smo izžrebali dva učenca, ki sta za nagrado prejela knjigo Drugačnost.

V predavanju smo zelo uživali, obenem pa se zamislili, kako je takim otrokom in kako jim lahko pomagamo. Gospe Alenki se zahvaljujemo za njen obisk in odlično predstavitev.

Monika Knez in Žana Žitko

Dostopnost