Dolgo smo čakali in končno dočakali prvi planinski izlet v tem šolskem letu v sklopu akcije Mlad bistr’ški planinc. Vodnik Luka nas je povabil na Polhograjsko goro, znano tudi kot Sveti Lovrenc, ki se dviga 825 m visoko nad Polhovim Gradcem. Ker je bila že vožnja do izhodišča kar dolga, smo si najprej privoščili malico in se okrepčani odpravili proti cerkvici, ki smo jo videli tam visoko na bližnjem hribu. Pot se je vztrajno vzpenjala in kar hvaležni smo bili, da so nam drevesa nudila prijetno senco. Vreme je bilo namreč sončno in toplo, zato so le redki vztrajali v dolgih rokavih. Po približno uri in pol smo nekoliko zadihani, a zadovoljni prispeli na vrh Sv. Lovrenca, na katerem stoji istoimenska cerkvica. Obzidje ob njej nam je ponudilo prostor za počitek z daleč segajočimi razgledi. Videli smo namreč sosednjo Grmado, naš domači Snežnik ter tudi najvišji vrh Slovenije, Triglav. Nismo pozabili na žig, niti na obvezno slikanje. V dolino smo se spustili po drugi strani, ki je od nas zahtevala veliko mero previdnosti. Srečno smo prispeli do naših avtobusov in se odpeljali proti domu, zadovoljni, da nam je uspel takšen podvig. Še posebej so lahko ponosni naši prvošolčki, ki so se odlično odrezali. Se že veselimo novembrskega izleta!