Select Page

Tretji teden šolskega leta je bil na OŠ Podgora Kuteževo precej kulturno obarvan.

Učenci od prvega do petega razreda so si v Domu na Vidmu v Ilirski Bistrici ogledali glasbeno pravljico Zvoki s severa. V njej smo spremljali pot skladatelja Jeana Sibeliusa, pri čemer smo lahko prisluhnili zvokom violine in klavirja. Da je bilo poslušanje še večje doživetje, so nastopajoči nekaj otrok povabili celo na oder. Predstavo smo zapustili s prijetnimi občutki.

Že naslednji dan so se isti skupini učencev pridružili še otroci iz vrtca. V telovadnici smo si ogledali zabavno in hudomušno predstavo z naslovom Pikina velika pustolovščina. Otroci so se naučili biti tiho kot paprika in ji pomagali prebuditi kačo, skupaj smo imeli celo šolo – ta je s Piko res nekaj posebnega!

Oba dneva sta nam lepo popestrila teden.

Simona Pezdir

Dostopnost