V petek, 8. septembra 2023, smo se učenci 6-9 razreda podali na Bled. Tam smo se peljali po najbolj poznanem jezeru v Sloveniji s tradicionalnim plovilom pletno. Pletno lahko vozijo samo moški, ki izhajajo iz družin, ki so dobile potrdilo za vožnje še v času cesarice Marije Terezije. Na otoku smo šli mimo cerkve, a žal nismo pozvonili na zvon želja. Usedli smo se na pomol ob jezeru, porazdelili smo se v skupine in si morali izmisliti legendo o nastanku otoka sredi jezera. Sprehodili smo se okrog otoka in se s pletno odpeljali nazaj. Na kopnem smo slučajno srečali Saša Avsenika in se fotografirali z njim. Ogledali smo si tudi Blejski grad, na katerem smo imeli različne dejavnosti. Razdelili smo se v skupine in dobili zemljevid gradu.  Na zemljevidu so pisale številke z namigi. Mi smo morali najti kuverte ter rešiti naloge. Iz dobljenih črk smo sestavili besedo. Rešitev je bila  kremšnita, tipična blejska sladica, ki je žal nismo poskusili, smo si pa nekateri privoščili sladoled. Po končanem izletu smo se poslovili od vodičev iz CŠOD in se odpeljali domov.

Bilo nam je zelo lepo!

Nina Rutar in Monika Knez, 8. razred

Dostopnost