V četrtek, 20. aprila 2023, smo na Osnovni šoli Podgora Kuteževo organizirali tekmovanje Kaj veš o prometu? Tekmovanja se je udeležilo 6 šol iz ilirskobistriške občine. Sodelovali so učenci od 5. do 9. razreda osnovne šole, ki so pokazali svoje spretnosti na kolesu. S čim manj napakami so morali opraviti z ovirami na poligonu, peljali so se po cesti in reševali teoretični del.

Namen tekmovanja je spodbujanje zdravega življenjskega sloga in razvoj trajnostne mobilnosti. Učenci na ta način pridobijo pomembne izkušnje v prometu.

Na tekmovanju so se najbolj izkazali učenci z OŠ Knežak, ki so zmagali v tekmovanjih ekip. Med posamezniki (5.-7. r.) je zmagal Domen Udovič z OŠ Jelšane, v kategoriji 8. in 9. r. pa Matic Delost, OŠ Knežak.

Učenci so se med tekmovanjem okrepčali z odličnimi sendviči, poskrbljeno pa je bilo tudi za malico mentorjev in drugih udeležencev.

Zahvaljujemo se sponzorju Pivki perutninarstvo za donacijo piščančjega mesa Skrbne reje.

Tekmovalci so prejeli tudi praktične nagrade, ki smo jih pripravili v sodelovanju s sponzorji:

Zavarovalnica Triglav

Zavarovalnica Generali

TIB storitve

TIC Il. Bistrica

Irbis

VELO center

Trgovina Kolesar

Plama Pur

Termoplasti

Lesonit

Kopija nova

Dostopnost