Pri Slončkih smo se v mesecu aprilu lotili zanimivih dejavnosti. Spoznavamo zdravilna zelišča, ki rastejo v našem neposrednem okolju. Pri tem nam pomaga čarovnica Lenčka (slikanica “Zelišča male čarovnice” Polonca Kovač) ki nas na poučen in smešen način popelje v svet zelišč, njihovih poparkov in zvarkov. Spoznali smo cvetove regrata, skuhali regratov sirup in veliko povedali kako in zakaj ga uporabljamo. Posušili smo cvetke trobentic, si skuhali čaj in ga sladkali z regratovim sirupom. Čaj pomaga ublažiti kašelj, očisti telo, naše ledvičke, skupaj z regratovim sirupom pa je odlično zdravilo proti alergijam. Čaj je odličnega okusa, otroci so ga z veseljem popili in s tem mogoče pomagali pozdravit kakšen smrkav nosek.

Veselimo se novih dogodivščin z našo čarovnico Lenčko, kar pa novega izvemo in poskusimo vam z veseljem poročamo v naslednjem prispevku.

Srečni in ponosni Slončki in čarovnica Lenčka!

Dostopnost