Učenci, ki obiskujemo nemščino, smo se 10. 12. 2022 odpravili na izlet v Salzburg. Zjutraj smo že ob 5h štartali izpred Doma na Vidmu in se počasi odpravili do našega cilja. Prispeli smo okoli 9h. Vodič nas je odpeljal v zelo znan muzej narave (Haus der Natur), kjer smo se lahko prosto gibali kar nekaj ur. Videli smo veliko zanimivih stvari s področja fizike in matematike, kemije in biologije ter astronomije. V muzeju smo videli tudi akvarij z morskimi psi, morskimi konjički, eksotičnimi ribami, želvami itd. Potem smo imeli malico, ki pa smo jo hitro pojedli, saj smo bili že nestrpni, da bomo imeli prosti čas, ki smo ga vsi porabili za ogled božično okrašenih stojnic. Sprehajali smo se med njimi, si ogledovali lepo okrašen Salzburg in si seveda kupili originalne Mozartove kroglice, ki so srebrno modre barve. Med ogledom je ves čas padal sneg, kar je naredilo Salzburg še toliko bolj prazničen. Čas je hitro mineval in morali smo se vrniti nazaj domov. Vsi premraženi, a polni božičnega vzdušja, smo se vrnili v Slovenijo.

                                                                                              Hana Zeljkovič, 9. razred

Dostopnost