V petek, 2. 12. 2022 smo se učenci ilirskobistriških šol zbrali pred OŠ Antona Žnideršiča, ko je bila že trdna tema. Z nami so bili seveda tudi mentorji in vodniki, pridružili pa so se nam lahko tudi starši. Kljub občasnemu rosenju, smo se opremljeni z lučkami podali proti Jasenu in naprej proti Črnim njivam ter do našega cilja na Dragi. Pot je sicer zahtevala nekaj več previdnosti zaradi spolzkega kamenja, a v dobri družbi je bil vrh kmalu osvojen. Privoščili smo si krajši postanek za okrepčilo in obvezno fotografiranje. Zaradi teme je seveda le malo slik uspelo.

Vračali smo se po isti poti. Tokrat nas je na Črnih njivah pričakal vroč čaj in piškoti, kar nam je dalo še dodatnih moči za pot do izhodišča. Po treh urah smo bili prijetno utrujeni spet na parkirišču pred novo šolo. Verjetno je bil z nami tudi Miklavž, ki je odganjal dež in poskrbel, da smo vsi srečno prispeli na cilj. Kdo ve, če nas obišče tudi v teh dneh? 🙂

Dostopnost