V torek, 8. junija 2021, smo se učenci 6. do 9. razreda odpravili na Prem. Pot smo začeli v Smrjah in od tam smo prehodili približno 1 kilometer po Kettejevi poti do našega cilja. Tam smo se razdelili v dve skupini. Prva skupina je odšla na grad Prem (Castra Prima), druga pa v spominsko hišo Dragotina Ketteja. Na gradu smo se razdelili še v tri skupine in se preizkusili v igri Castle escape (grajski pobeg). V igri smo uživali, se naučili nekaj o samem gradu in pomagali izgnati zlobno čarovnico, ki straši po sobanah gradu. Po igri smo si ogledali tudi grajsko razstavo. Nato smo se odpravili do Kettejeve rojstne hiše in obenem bivše ljudske šole. V hiši se nahaja spominska soba, spalnica ter črna kuhinja. Edini še ohranjen predmet še iz Kettejevega časa je klavir pesnikovega očeta. V zgornjih prostorih ima svoje prostore KS Prem. Po končanem ogledu smo se odpravili mimo cerkve Sv. Helene, nekateri pa smo  si ogledali tudi notranjost s Kraljevimi freskami.  Počakali smo na avtobus, ki nas je odpeljal nazaj domov.

Sebastjan Prosen, 9. r.

Dostopnost