Metuljčki smo se v mesecu maju pogovarjali o živalih na kmetiji. Ogledali smo si veliko otroških slikanic, sestavljali različne živalske sestavljanke, preko katerih smo spoznali njihovo bivališče ter s čim se prehranjujejo. Podrobneje smo spoznali tudi živalsko družino in jo poimenovali (npr. petelin, kokoš in piščanček). Za popestritev smo si ogledali video Gosenica Tinka na kmetiji in po zvoku prepoznavali katera žival se oglaša. Na to temo smo tudi likovno ustvarjali – obrisovali smo različne živalske motive in ugotavljali katera žival je nastala. Prav posebno pa smo bili presenečeni, ko smo ugotavljali kaj se skriva v zabojih. Ker so bili zaboji pokriti, smo le z dotikom poskušali ugotoviti za katero stvar gre. V zabojih je bil skrit naraven material in sicer storži, paličice, slama, zemlja, kamenčki, lubje in orehi. Za zaključek smo spoznali kako nastane blato, ga tudi sami naredili ter ga raziskovali z našimi rokicami.

V naslednjem tednu se bomo preizkusili pri prepoznavanju živalskih senc, s pomočjo platna in reflektorja. Za konec pa si bo vsak otrok izdelal svojo plosko lutko in se z njo poigral.

Skupina Metuljčki

Dostopnost