Select Page

V torek, 30. 3. 2021, tik pred vnovičnim zaprtjem šol smo na srečo na razredni stopnji še uspeli izvesti tehniški dan z naslovom Igriva arhitektura, ki ga izvaja Center arhitekture, ki je deluje na področju arhitekturne vzgoje ter ozavešča o pomenu kakovostno grajenega prostora, saj nas le ta obdaja vse življenje in daje okvir vsem našim dejavnostim. Seveda so bile delavnice izvedene po priporočilih NIJZ v mehurčkih. V 1. razredu smo najprej spoznali osnovne prostorske pojme, nato z vsemi čutili raziskovali svojo učilnico ter spoznavali, kako merilo vpliva na dojemanje prostora. Spoznali smo tudi, da so zgradbe različnih oblik in iz papirja izdelali domišljijske stavbe. V 2. in 3. razredu smo spoznavali različne domove ter ugotovili, da ima vsaka hiša svojo zgodbo. Ogledali smo si stanovanjske in nestanovanjske zgradbe ter po skupinah izdelali maketo igrišča in mesta. V 4. in 5. razredu smo naše delavnice osnovali okrog lesa. Najprej nam je gospa Barbara predstavila različne vrste, izdelke in poklice, ki so povezani z lesom. Prinesla nam je tudi različne vzorce lesa, ki smo jih lahko potipali in preizkusili njihovo plovnost. Razdelili smo se v dve ekipi in tekmovali, katera bo zgradila višji leseni stolp. Za konec smo iz lesenih palčk še izdelali uporabni predmet, npr. podstavke in igrače. Učencem je bilo najbolj všeč izdelovanje lesenih izdelkov in opazovanje različnih vrst lesa. 

Preživeli smo zelo zanimiv in ustvarjalen dopoldan.

Dostopnost