Skupnost učencev naše šole že vrsto let pridno skrbi, da postanejo njeni polnopravni člani tudi prvošolci. T.i. sprejem prvošolcev tradicionalno poteka v Tednu otroka, ki letos poteka od 5. do 11. oktobra na temo Odgovor je pogovor. Priprave na sprejem so se začele že v prvi polovici septembra in intenzivno potekale vse do četrtka, 8. 10. 2020, ko so letošnji prvošolci tudi ‘uradno’ postali učenci Osnovne šole Podgora Kuteževo. Zaigrali smo jim zelo poučno angleško ljudsko pravljico Trije prašički. Vsi smo se izredno zabavali, kar pa nas še posebej veseli je to, da je prav vseh dvanajst novopečenih učencev naše šole zatrdilo, da bodo svoje znanje gradili tako pridno in trdno kot tretji prašiček, ki se ni bal dela in se mu je to še kako obrestovalo. Mali šolarji so si izdelali tudi knjižno kazalko ter nam ob spodbudi svoje razredničarke ubrano zapeli pesmico in dokazali, da so prve opeke znanja že položene.

Želimo jim veliko šolskega uspeha in nepozabnih doživetij.

Dostopnost