V petek, 15. 11. 2019, smo imeli učenci od 7. do 9. razreda dan dejavnosti na temo dan slovenske hrane. Ob 8h zjutraj smo vsi skupaj pojedli tradicionalni slovenski zajtrk: kruh z medom in maslom, jabolko, pili pa smo domače mleko. Nato nas je obiskal čebelar in nam predstavil svoje delo. Opisal je življenje matice in čebel delavk, predstavil pridobivanje medu, matičnega mlečka in propolisa. Dal nam je tudi nasvete, kako ravnati ob piku čebele. Za konec je pokazal še čebelarsko opremo. Ob 10. smo se vsi učenci skupaj z vrtcem zbrali v jedilnici in zapeli pesem Čebelar. Na klavirju nas je spremljala Andreja Mršnik, na violi Sara Štrancar, Rene Fabec pa je zaigral na trobento. Nato smo se razdelili v skupine. 7. razred je delal medenjake in pekel palačinke. Učenci 8. razreda so risali panjske končnice, 9. razred je naredil plakata »Vrste medu« in »Medena pot«. Dva učenca sta napisala tudi pesem.

Alja Celin, Živa Iskra, 9.r.

Dostopnost