1. 5. 2019 smo se učenci 3., 4. in 6. razreda odpravili pogledat Partizansko bolnico Zalesje. Odhod izpred šole je bil ob 7.50. Do Ostrožnega Brda smo se peljali z avtobusom, nato pa smo 30 minut pešačili po gozdni poti. Na cilju smo najprej zagledali spomenik in par vojakov. Nato smo si ogledali barako, v njej je bilo prostora za 9 ranjencev in majhno peč ter mizo. Kuhinja ni bila prav velika, v njej je stala pečica ter velika miza. Malo pod kuhinjo so zgradili zemljanko, v njej so potekale operacije. Zdravnik ni imel veliko pripomočkov, eden izmed njegovih teh je bila žaga za sadno drevje. Odlično je opravil 207 operacij, od tega je le 5 ljudi umrlo. Ko smo si vse ogledali, smo se počasi odpravili na prireditveni prostor, kjer smo dobili bone za golaž. Med jedjo smo poslušali zgodbe o partizanih. Ko smo pojedli, smo se odpravili na avtobus ter se vrnili v šolo. Ekskurzija je bila zelo poučna ter zanimiva.

Anja, Tina, Ivana, 6. r.

 

Dostopnost