Mesec februar, mesec kulture. Trudimo se biti kulturni vsak dan, na vsakem koraku.

V petek pred zimskimi počitnicami smo obiskali Lutkovno gledališče Ljubljana. Učenci razredne stopnje smo si ogledali lutkovno predstavo Sovica Oka pisateljice Svetlane Makarovič. Glavna junakinja Oka je sicer muhasta in naivna, v resnici pa je predvsem radovedna, razigrana in iskrena. Čeprav si zaradi tega nakoplje marsikatero težavo spozna, da padce in strahove lažje prenesemo, če imamo nekoga ob sebi.

Predvsem so nas navdušile lutke marionete, ki jih imamo le redkokdaj priložnost videti, prav tako pa nas je prevzela tudi scena.

Po predstavi smo se sprehodili čez tržnico do Prešernovega spomenika. Pot nas je vodila še po starem mestnem jedru mimo Robovega vodnjaka in Mestne hiše. Ob povratku smo iskali sončne žarke, da bi nas malce ogreli, zato smo se vračali ob reki Ljubljanici.

Polni novih spoznanj in izkušenj smo se vrnili v šolo.

Dostopnost