Select Page

24. 1. 2019 smo na šoli izvedli naravoslovni dan na temo hrana, zdravje in ekologija. Učenci smo bili razdeljeni v 4 skupine: gibanje za zdravje, zdrava prehrana, ustvarjanje iz odpadne KEMS, šivanje iz odpadnega blaga. Iz KEMS embalaže je ustvarjalo 9 učencev od 6. do 9. razreda. Odločili smo se, da bomo naredili gozd pozimi (živali in rastline). Najprej smo si izbrali živali (medved, volk, veverica, srna …) jih skicirali na papir, prerisali na očiščeno embalažo, natančno izrezali, zmešali ustrezne barve in pobarvali. Ko se je barva posušila, smo na živali narisali podrobnosti. Naredili smo tudi drevesa. Ko so bili izdelki končani, smo jih pritrdili na pano na hodniku. V kuharski delavnici so pripravili sadna nabodala, odlične mafine, palačinke, spekli so polnozrnat kruh in naredili dva namaza. Tudi šivanje je šlo učencem dobro od rok. Ustvarili so sovice ali srčka iz blaga in jih napolnili z vato. Pri športnih delavnicah so poskrbeli za zdravje z gibanjem in igrami z žogami.

Dostopnost