Select Page

Otroci radi ustvarjajo z barvicami, voščenkami, najraje pa s tempera barvami. Pri ustvarjanju s tempera barvami uporabljajo prstke, gobice in čopiče. Tokrat pa smo se odločili, da poskusimo nekaj novega.

Naredili smo barvni led – v lončke smo nalili vodo in tempera barvo ter vse to dobro premešali. Čez noč smo tekočino postavili v zmrzovalnik. Naslednji dan nas je pričakal barvni led, s katerim so otroci slikali na papir. Z zanimanjem so opazovali sledi, ki so nastajale.

Z ledom smo naredili tudi zabavni poskus. V lončke smo zamrznili vodo, ki smo ji dodali plastične živali. Zadali smo si, da živali rešimo. Led smo posipali s soljo, polivali s toplo vodo, ga položili v vodo ter na sonce in opazovali spremembe, ki so se dogajale. Led se je stalil in živali so bile rešene.

 

Čebelice, Medvedki in Metuljčki

Dostopnost