V sredo, 6. 12. 2017, smo imeli učenci od 4. do 9. razreda izjemoma pouk popoldan. Obiskala sta nas poznavalca astronomije iz podjetja Zvezdogled, ki sta pripravila delavnice in predavanje. Ob 14.00 smo se zbrali pred šolo in si s pomočjo dveh teleskopov pobližje ogledali Sonce. Sledile so delavnice. Iz plastenk, kartona in drugih materialov smo v skupinah izdelovali rakete in jih nato na igrišču izstrelili v zrak. Navdušeno smo opazovali, katera raketa bo poletela najdlje. Sledil je teoretični del, v katerem smo izvedeli veliko zanimivega o planetih in  lunah v našem osončju. Na koncu smo šli še v planetarij oz. zvezdogled in doživeli virtualni pogled na galaksije, planete in zvezde. Ob zaključku tega zanimivega tehniškega dne smo si skozi posebne teleskope ogledali še zvezde in galaksijo. Dan je bil res enkraten, še posebej zaradi popoldanskega pouka.
Dostopnost