V sredo, 11. 10. 2017, smo učenci in učiteljica izbirnega predmeta odkrivajmo preteklost svojega kraja odšli na grad Gotnik. Ob 12.30 smo se odpeljali do žage v Zabičah. Od tam smo peš odšli po gozdni poti do gradu. Ruševine smo težko našli, saj jih je že zarasel gozd in od daleč niso vidne. Fantje so hiteli in so prišli pred nami, saj so upali, da bodo našli skriti zaklad. Res so izkopali nož in puščico. Punce smo šle z druge strani ruševin in splezale do zgornjega dela gradu. Na skici smo si ogledale, kako je grad izgledal nekoč. Ugotavljale smo, kje je bil kakšen prostor, a je to težko ugotoviti. Ko smo si vse ogledali, smo se odpravili proti graščini na Bobnu. Odšli smo po drugi, boljši poti. Ogledali smo si še kapelico in dvorec. Imeli smo se lepo in zelo smo se zabavali.

Alja Celin in Nuša Fabec 7. r .

Dostopnost