V nedeljo, 17. 9. 2017, smo učenci izbirnega predmeta Odkrivamo preteklost svojega kraja odšli v Pivko na Festival vojaške zgodovine. Ob 13.23 smo se z vlakom odpravili iz Ilirske Bistrice. S postaje v Pivki so nas z avtomobili odpeljali do Muzeja vojaške zgodovine. Najprej smo si ogledali nekaj vojaških taborov, nato pa počakali na glavni dogodek – bitko iz druge svetovne vojne na reki Labi. V bitki so se spopadli Nemci proti Američanom in Rusom. Zmagali so slednji. Boj je bil zelo zanimiv in tudi glasen. Po bitki smo odšli na ogled partizanskega, ameriškega, ruskega in nemškega vojaškega tabora.  Slikali smo se z nekaj vojaki in poslušali, kako so pripovedovali o oblačilih, orožju. Fantje so se preizkusili tudi v streljanju z orožjem. Andražu in Jakcu je uspelo to zelo dobro in dobila sta nagradi. Ogledali so si tudi notranjost tanka. Na koncu smo odšli še v trgovinico po spominke. Z vlakom smo se odpeljali domov. Na izletu smo zelo uživali, videli veliko zanimivih stvari in se precej zabavali.

Alja Celin 7. r.


Dostopnost