Otroci so v vrtec prinesli predmete, ki so jih nekoč uporabljali naši predniki. Zakaj vse so jih uporabljali, kakšne igre so se igrali, kakšne zgodbe so poslušali… vse to in še več smo se naučili v projektu “NEKOČ“.

Predvsem smo imeli do njih spoštljiv odnos. Takšno občutenje je postalo učinkovito orodje raziskovanja, doživljanja in učenja, ki je otroka povezal z dediščino domačega kraja,

S timskim delom in vključevanjem vas dragi starši in babice smo uspeli vzpostaviti pozitivno klimo.Upoštevali sva kompetentnost otrok, zato so otroci v projektu radi sodelovali, saj so se počutili pomembni.

Med nami je potekala vsakodnevna komunikacija in vsake dejavnosti so se lahko lotili aktivno, z vsemi čutili in jih sproščeno izražali.