Select Page

IMG_6615V okviru Mreže šol Parka Škocjanske jame letos raziskujemo modo v preteklosti. Učenci so s pomočjo anket spraševali starejše, kakšna je bila moda v 20. stoletju. Ugotovili so, da so se oblačili zelo preprosto. Doma so bile ženske oblečene v obleke (fjrtohe), moški pa so nosili hlače in srajce ter pletene puloverje. Otroci so nosili oblačila starejših sorodnikov, ki so bila večkrat zakrpana. Za praznike in za k maši so imeli eno boljšo obleko.

Učenci so v šolo prinesli tudi nekaj starih oblek, ki so jih v okviru tehniškega dne, ki smo ga organizirali 24. 2., predstavili na modni reviji. V delavnicah so s pomočjo učiteljic tudi tkali, predelovali stara oblačila in iz njih naredili nove uporabne izdelke, izdelovali rožice iz filca in še marsikaj. Svoje ugotovitve in izdelke bodo predstavili tudi drugim šolam.

IMG_6608IMG_6613IMG_6616IMG_6617IMG_6618

Dostopnost