Select Page

DSC_024418. 11. 2016 se je naša šola pridružila projektu Slovenski tradicionalni zajtrk. Prvo šolsko uro smo imeli vsi razredi zdrav in okusen zajtrk. Pojedli smo domač kruh z maslom in medom. Pili smo domače, toplo mleko. Dobili pa smo tudi jabolka. Po zajtrku smo šolsko uro posvetili tej temi. Pri geografiji smo računali, koliko km prepotujejo banane preden jih mi dobimo v primerjavi s slovenskim jabolkom. Pri uri športne vzgoje so se učili o pomenu zdrave hrane in rekreacije, pri zgodovini so spoznavali čebelarjenje skozi čas, pri slovenščini pa so brali besedila na to temo. Ustvarjali pa so tudi nižji razredi. Izdelali so male čebelice in panjske končnice. V okviru projekta smo zapeli tudi pesmico. Kot vse druge šole so se tudi pri nas zbrali vsi učenci in otroci iz vrtca. Vsi skupaj smo zapeli pesem Lojzeta Slaka Čebelar. Pomagale pa so nam tudi učiteljice, na harmoniki pa nas je spremljal Jan Logar.

Lara Šetina, 9. razred

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

DSC_0240

Dostopnost