Select Page
  1. 9. 2016 smo odšli na izlet v Celje. Najprej smo se z avtobusom odpeljali v Šempeter. Tam smo si ogledali nekropolo iz rimskih časov, kjer so v grobnicah pokopani rimski velikaši. Po malici smo odšli v Pokrajinski muzej v Celju. Ogledali smo si razstavo Mesto pod mestom, kjer smo se sprehodili med starodavnimi zidovi rimske Celeie. Odšli smo tudi na ogled mesta, kjer smo videli kip svetovne popotnice Alme Karlin in fotografa Josipa Pelikana. Po ogledu smo se odpeljali do gradu grofov Celjskih. Povzpeli smo se na Friderikov stolp in si pogledali prečudovit razgled na mesto Celje. V njem je bil zaprt Friderik II., ker se je poročil z Veroniko Deseniško. Druga legenda pravi, da je bil iz gradu grofov Celjskih pa do Miklavževega hriba, kjer stoji mala cerkvica sv. Miklavža, postavljen usnjen most. Po sprehodu med grajskimi zidovi smo se odpeljali nazaj domov.

Alja Celin in Živa Iskra 6.r.

DSCN3694DSCN3696DSCN3701DSCN3702DSCN3705DSCN3710DSCN3712DSCN3715

Dostopnost