IMG_5562V ponedeljek, 4. 4. 2016, smo imeli učenci od 5. do 9. razreda naravoslovni dan v Rakovem Škocjanu. Videli smo dva naravna mosta (čez večjega je speljana cesta, čez manjšega in pod njim pa je urejena pešpot), Zmajevo jamo – prisluhnili smo legendi o njenem nastanku, kraško jamo, v njej pa tudi spečega netopirja podkovnjaka. Spoznali smo, zakaj so jamske živali majhne, kako so prilagojene na življenjski prostor in še veliko drugih zanimivih stvari.

V drugem delu  smo si ogledali izvir reke Rak, se malo poučili o razlikah med jelko in smreko ter obiskali kraj, kjer je nekoč stala cerkvica Svetega Kancijana – sedaj so tam samo še razvaline.

Rakov Škocjan ima ime po reki Rak (reka sedmih imen) in po cerkvici Svetega Kancijana.

Urška Jaksetič, 8. r.

IMG_5576IMG_5578IMG_5581IMG_5585IMG_5586IMG_5595

Dostopnost