V okviru tehniškega dne smo se posvetili izdelavi igrač, tako kot so jih delali naši stari starši. Preizkusili smo se tudi v nekaterih starih igrah. Obiskali sta nas bivši učiteljici, Majda Valenčič in Vanja Tijan, ki sta z nami delili spomine na svoje otroštvo in nam predstavili igre, ki so jih igrali nekoč.
Včasih se igrač ni dalo kupiti, zato so si jih naredili sami ali pa so se igrali zunaj različne igre. Nekatere igre so se prenašale iz roda v rod, druge pa so si izmislili sami. Otroci so si sami naredili različne igrače iz lesa, npr.: hodulje, frače, piščalke, mlinčke, vrtavke, lok … Žoge so izdelali iz cunj ali iz prašičjega mehurja. Deklice so izdelovale punčke iz cunj in igrače iz kartona ter papirja. Sami so naredili tudi človek ne jezi se, tombolo in podobne družabne igre.
Izdelke, ki smo jih izdelali ter opise iger, ki smo jih pridobili z anketiranjem naših staršev in starih staršev, bomo predstavili v Parku Škocjanske jame ob praznovanju dneva žena.

IMG_5290IMG_5296IMG_5301IMG_5443IMG_5404IMG_5364IMG_5256

Dostopnost