Select Page

DSCN4675   V skupini ČEBELICE smo se odzvali vabilu olimpijskega komiteja Slovenije k izdelavi olimpijskega plakata. OKS želi promovirati olimpizem in olimpijske simbole ter krepiti zavedanje otrok in mladine o pomenu športa.

Lotili smo se takole:

Veliko smo se pogovarjali o različnih športih, spoznavali različne panoge, poimenovali naše športnike in razvrščali športe na poletne in zimske. Otroci so od doma prinašali slike iz časopisov in albume. Izdelali smo plakat in poimenovali ter zapisali vrsto športa.  DSCN4599

DSCN4611 S pomočjo globusa smo poiskali kraj poletnih OI. Našli smo tudi Slovenijo. Ob slovenskem grbu in zastavi smo spoznali še simbol OI, olimpijske kroge. Pogovorili smo se o namenu in pomenu OI za ves svet.

DSCN4605

DSCN4606

Prižgali smo svečo in takole ponazorili olimpijski ogenj, ki ga športniki prižgejo ob začetku iger.

DSCN4628

V telovadnici smo izžrebali štartne številke in kot pravi športniki izvedli tek za nalepko Mali sonček.

DSCN4638

DSCN4649

DSCN4669

Naučili smo se veliko novega o naši domovini, o drugih državah, o svetu športa in pomenu OI. Zato smo se lahko lotili izdelave plakata. Upoštevali smo slovenske simbole in simbole OI. Pobarvali smo našo zastavo, izrezali športnike ki se držijo za roke in dodali še olimpijske kroge in plamenico. DSCN4608

DSCN4610

Za zaključek smo ob naši zastavi zapeli slovensko himno in našim udeležencem na igrah zaželeli veliko uspeha.

DSCN4673

 

Dostopnost