V času od 5. do 11. oktobra 2015 poteka že kar tradicionalno Teden otroka, ki letos nosi naslov Nekaj ti moram povedati.  Osrednji cilj tega tedna je, da se posvetimo kakovostni komunikaciji med otroki/ mladostniki in odraslimi. Vsi vemo, da velik del današnje komunikacije poteka tudi med sodobnimi mediji, zato moramo biti dovolj osveščeni o varni rabi teh novih sredstev komunikacije. Šolska skupnost učencev naše šole je izvedla kratko anketo med učenci od 5. do 9. razreda in ugotovila, da se naši učenci v stiski najpogosteje pogovorijo s svojimi starši, največkrat z mamo, nekaj tudi s prijatelji. Če pa se nekaj neprijetnega dogaja na šoli, se kar precej učencev po pomoč in nasvet obrne tudi na razrednika oziroma drugega učitelja.

IMG_4607

Hkrati smo v ponedeljek, 5. 10. 2015, med učence Osnovne šola Podgora Kuteževo tudi uradno sprejeli letošnjih osem prvošolčkov. Predstavniki šolske skupnosti smo jim pripravili kratko igrico z naslovom Mala miška in veliko rdeče jabolko, a tudi prvošolci so se nam predstavili z nekaj pesmicami, ki so se jih v prvem mesecu obiskovanja šole že naučili. Po zaobljubi so učenci prejeli diplome ter simbolično darilce, ki jih bo spominjalo na ta zelo pomemben dan. Ob koncu smo se še postavili pred fotografski aparat in se zamotili z poustvarjanjem prej omenjene igrice. Vsem prvošolčkom želimo veliko otroške radovednosti, a tudi vztrajnosti, da bodo svoje cilje čim uspešneje dosegli!

Mentorica Šolske skupnosti

 IMG_4603  IMG_4611

Dostopnost