IMG_3739    V soboto 16.5.2015 smo se na osnovni šoli Podgora Kuteževo tudi letos pridružili 8.vseslovenski prireditvi »Šport Špas – Dan druženja in gibanja vseh generacij«. Vabilu šole se je odzvalo 120 pohodnikov – učencev, njihovih staršev, bratcev in sestric, tet in stricev, bratrancev in sestričen ter babic in dedkov.

Dan druženja se je pričel pred športno dvorano v Zabičah. Na željo udeležencev je višja medicinska sestra Andreja Rebec opravila meritve krvnega tlaka in sladkorja. Na začetku našega druženja smo prisluhnili pozdravnemu govoru ravnateljice Mirjam Vrh, nato pa je sledil kulturni programček ter predstavitev klubov in društva. Najprej se nam je predstavila plesno-navijaška skupina Pume s plesnimi točkami, nato pa še Smučarski klub Snežnik, ki je izvedel tekmovalni poligon. Učenci so se po triadah pomerili v različnih spretnostih. Kot vsakič so bili tudi letos z nami člani prostovoljnega gasilskega društva Podgora Podgraje, ki so nam pokazali, kako gasimo z različnimi gasilnimi aparati.

Po malici smo odšli na pohod proti Dletu. Nekateri so pot kar pretekli.

Ob povratku na startno mesto smo izvedli še tek podnebne solidarnosti. Prva triada je imela na voljo 5 minut, druga 12 minut in  tretja 18 minut. Veliko mlajših učencev se je po kratkem počitku odločilo, da bodo dodali še kakšen krog. Skupaj smo nabrali kar precej km, ki jih bomo posredovali Slovenski karitas.

Sledila je razglasitev NAJ udeležencev. Najmlajši udeleženec pohoda je bil Tai Javornik star 2 leti in pol, najstarejša je bila  Danica Sedmak stara 69 let, najštevilčnejša družina pa so bili družina Sedmak, ki so šteli pet članov.

Poslovili smo se ob zvokih harmonike, na katero nam je zaigral učenec 2. razreda Gašper Rutar.

Koordinatorica: Marija Štemberger

 

IMG_3726 IMG_3725 IMG_3734 IMG_3735 IMG_3737 IMG_3747 IMG_3756 IMG_3766 IMG_3777 IMG_3782 IMG_3792 IMG_3802 IMG_3804 IMG_3807

 

 

 

Dostopnost