VarnoV okviru projekta “HEJ TI! Zavaruj se – internet je rast pa tudi past, smo 14.11.2014 na šoli gostili Družinsko gledališče Kolenc. Pripravili so nam gledališko igrico, s katero so učence na zabaven način seznanili s prednostmi in slabostmi interneta. Prednosti so: hiter dostop do iskanih podatkov, poslušanje glasbe, igranje računalniških igric, pa tudi družbena omrežja, kot jeFacebook, prek katerih se mladina dandanes v  velikem številu sporazumeva. Iz tega sledi, da obstaja nevarnost, da dobimo računalniški virus ali druge škodljive programe. Če na spletu izdajamo svoje osebne podatke, lahko pride do kraje identitete. Če preveč časa preždimo na internetu, to lahko škoduje našemu zdravju. Po gledališki igrici je sledil kviz, v katerem so se učenci preizkusili v znanju o varni rabi interneta. Vsak razred je dobil priznanje ter posebno medaljo za sodelovanje pri projektu. Učenci so v nadaljevanju z razredniki ustvarjali in izdelovali razne piktograme, slogane, pesmi ter besedila, ki jih bodo poslali organizatorjem projekta. Ti bodo izbrali najboljše in jih objavili v e- brošuri. Šola, katere učenci bodo prispevali najboljše izdelke, bo nagrajena z izletom v središče Slovenije.

Anja Tomažič, 9.razred

DSC_0004 IMG_2319

Dostopnost