Select Page

IMG_2291

V torek, 11.11.2014, nas je na šoli obiskala gospa Simona Podobnikar, vodja učenja človekovih pravic iz organizacije Amnesty International Slovenije. Najprej smo se pogovorili o človekovih pravicah ter ugotovili, da so številnim kršene. Razdelili smo se v skupine ter narisali slovenskega moškega in žensko na podlagi stereotipov. Ugotovili smo, da na naše prestave zelo vplivajo mediji ter mnenja drugih ljudi. V nadaljevanju smo se v skupinah morali odločiti, koga od predlaganih otrok bi sprejeli v svoj šotor na svetovnem taboru. Izbrali smo si učence iz drugih držav, da bi spoznali njihove kulture. Na koncu smo si ogledali posnetek, ki so ga pripravili učenci iz slovenske šole, na kateri imajo veliko učencev tujcev. V posnetku so predstavili, kako so bili sprejeti v novi državi. Sporočilo otrok je bilo, da smo si vsi enaki. Ogledali smo si tudi posnetek o življenju v Keniji. Živijo v zelo slabih razmerah, brez hrane, izobrazbe, prebivališča. Ob tem smo spoznali, kako lepo je naše življenje. Mogoče bomo znali bolj ceniti to kar imamo.

Anja Tomažič in Urban Celin, 9.razred

IMG_2309

 

 

Dostopnost