K3Planinci smo se v tem šolskem letu udeležili že dveh planinskih izletov. V soboto 11.10.2014 smo kljub nekoliko oblačnemu jutru preživeli čudovit jesenski dan. Tokrat smo se podali na Kras. Povzpeli smo se na 674 m visoko Kokoš, ki leži v trikotniku Sežana–Divača–Kozina ob meji z Italijo. Hrib se dviga nad Lipico, Vilenico in največjo slovensko vasjo Lokev.

Z avtobusi smo se odpeljali do mejnega prehoda Krvavi potok, kjer smo zavili proti Vrhpolju izhodišču našega vzpona. Med potjo smo občudovali lepote jesenskih barv, še prav posebej nas je navduševal ruj s svojo žareče rdečo barvo. Položna pot nas je večji del vodila skozi borov gozd. Pod vrhom smo zagledali anteno in kmalu smo prispeli do koče. Okrepčali smo se in požigosali planinske dnevnike ter izkaznice Mlad bistrški planinc. V dolino smo sestopali po drugi strani do mejnega prehoda Lipica. Tu sta nas čakala avtobusa in odpeljala do Kobilarne Lipica. Na prostranih pašnikih smo že od daleč zagledali črede lipicancev. Ob izstopu iz avtobusov smo poiskali primeren prostor, kjer smo imeli delavnice. Razdelili smo se v štiri skupine. Ena skupina je preverjala svoje planinsko znanje v kvizu, druga je ustvarjala rože, s katerimi je polepšala travnik, tretja se je igrala na igralih, četrta pa se je igrala igrico Kavbojci. Vsi so sodelovali v vseh delavnicah.

Med vožnjo proti domu smo že snovali naše naslednje druženje na nočnem pohodu.

   Planinska skupina

K1 K4 K7

Dostopnost