Select Page

Muzejska učna ura: NEDELJSKA ŠOLA

Razstava Šolstvo na Slovenskem skozi stoletja.

Nedeljska6221Učenci razredne stopnje smo odšli v četrtek, 25. 9. 2014, v Slovenski šolski muzej v Ljubljani. Znašli smo se v šolskem razredu, kjer veljajo druga pravila, kjer ni dovoljeno klepetati, kjer je priporočljivo sedeti vzravnano, odgovarjati pa stoje s celimi stavki, če ne želiš klečati v kotu na koruzi ali si oprtati lesenega osla na hrbet, kakor so kaznovali učence nekoč.

Sprva se nam  je zdel strog učitelj smešen, ko pa so sledile kazni in neizprosna strogost, smo se zresnili in bilo nas je celo strah. Učitelju smo se podredili, postali smo poslušni in zelo hitro smo se prelevili v zelo olikane učence. V razredu je veljalo posebno razpoloženje. Vsi smo postali zelo zbrani, da nismo pozabili vstati, ko smo odgovarjali, povedati pravilen odgovor in imenovati gospoda učenika. Ta učna ura je bila posebno doživetje, a vsi smo bili mnenja, da je danes v šoli veliko bolj zabavno.

Nedeljska6216

 

 

Dostopnost