Select Page

Ljudje radi preživljamo čas v naravi, se sprehajamo po gozdnih poteh ali se odpravimo v hribe. A se lahko hitro zgodi, da zaidemo in se znajdemo v neprijetni situaciji. Zato je dobro, da poznamo osnove preživetja v naravi. 
V petek, 16. aprila 2021, smo na šoli v sodelovanju s CŠOD izvedli tehniški dan Preživetje v naravi. Učitelj Matej iz doma Trilobit nam je na videokonferenci v teoretičnem uvodu predstavil, kako zakurimo ogenj in naredimo zasilni bivak.
Takoj po malici smo se razdelili v skupine in se odpravili vsak v svoj gozdiček. Najprej smo se lotili izdelave ognja v obliki piramide. V zemljo smo zabodli vejo, ki jo imenujemo rogovila. Nato smo nabrali netivo in dračje ter okrog tega položili vejice, da smo dobili piramidno obliko.
Vsaka skupina je izdelala tudi bivak, nekateri s pomočjo vej, drugi smo uporabili šotorke.
Kljub temu da dneva dejavnosti nismo izvedli v šoli v naravi, smo v njem neizmerno uživali. Manjkalo je le, da bi ogenj zakurili, spekli kakšen prigrizek in ob zvokih kitare zapeli kakšno pesmico. 

Dostopnost