Select Page

V sredo, 5. 9. 2018, smo se učenci predmetne stopnje z avtobusom odpeljali v Ljubljano. Na Kongresnem trgu smo se razdelili v dve skupini in si ob razlagi vodičk ogledali park Zvezda in njegovo okolico. Od tam smo si šli pogledat maketo Emone, kip Emonca in ostanke starorimskega obzidja. Pot smo nadaljevali do Cankarjevega doma in Trga republike.  Vstopili smo v slovenski parlament in si po natančnem varnostnem pregledu ogledali Veliko dvorano, kjer zasedajo poslanci, in fresko, ki prikazuje slovensko zgodovino. Po končanem ogledu smo šli preko Prešernovega trga v stari del mesta. Videli smo še mestno hišo, Robbov vodnjak, cerkev Sv. Nikolaja, tržnico in NUK. Šli smo preko Šuštarskega mosta do Mestnega muzeja. Tam smo si ogledali razstavo o zgodovini Ljubljane. Po končanem ogledu smo se odpravili proti Il. Bistrici.

Laura Rutar, 7. r.

Dostopnost