Select Page

Letos smo bili v oddelku podaljšanega bivanja vključeni v projekt Eko šola. Skupaj z učenci smo izbrali temo šolska vrtilnica. V sklopu tega projekta smo spoznavali rast rastlin, skrb za rastline in pripravo terena za sajenje. Naučili smo se tudi orientacije s pomočjo narave. Naše priprave so potekale nekaj mesecev. Najprej smo se poučili o rastlinah, sajenju in orientaciji s pomočjo videov, delovnih listov, knjig, pravljic ter pesmic. V mesecu aprilu je prišlo na vrsto prvo terensko delo. Izkoristili smo toplo vreme in posejali semena bučk, graha, korenja in aster. Nekaj sadik smo presadili na šolski vrt, ostale pa smo uporabili kot pripomoček za orientacijo. Izdelali smo sončno uro. Učenci so 4 cvetlične lončke pobarvali in vanje posadili rože. Ostale ure smo prikazali s pomočjo kamnov, ki so jih prav tako poslikali učenci. Čakali smo na sončno vreme in uro postavili ob nogometno igrišče. Vabljeni k ogledu!

Učiteljice podaljšanega bivanja: Neža Ceglar, Tamara Brozina in Ines Šestan

Dostopnost