Select Page

V soboto, 18. 5. 2024, je PD Snežnik Ilirska Bistrica organiziral zadnji planinski izlet v sklopu akcije Mlad bistr’ški planinc. Tokrat so se nam pridružili tudi planinci iz Kopra, Izole in Postojne, saj je naš izlet sovpadal s srečanjem mladih planincev MDO Primorske. Z avtobusi smo se odpeljali do našega izhodišča pri odcepu za lovsko kočo na Devinu, saj je bil naš prvi vrh Planina nad Koritnicami (1170 m). Kar takoj smo se začeli strmo vzpenjati, najprej po makadamu, pozneje pa po ozki stezici do zelo vetrovnega vrha. Uživali smo v malici in čudovitem razgledu na Snežnik, Nanos in Pivško kotlino. Pohod smo nadaljevali deloma po zelenem travniku, deloma skozi gozd, ki je ponekod spominjal na skrivnostno pravljično deželo prepredeno z mahom poraščenimi skalami. Ko smo bili že skoraj pri lovski koči, smo zavili še na Devin (1028 m) in s tem naredili lepo krožno pot, za katero smo potrebovali približno 4 ure. Planinsko druženje smo zaključili ob štrukljih, piškotih in drugih dobrotah.

Z akcijo nadaljujemo naslednje šolsko leto, do takrat pa bodo mladi planinci zagotovo nabirali kondicijo vsaj z vzponi na domači Kozlek ali Snežnik.

Dostopnost