Select Page

V petek, 22. 3. 2024, smo učenci od prvega do vključno petega razreda skupaj s predšolskimi otroki odšli v Koper. Tam smo si ogledali nekoliko drugačno predstavo, imenovano Peter in volk. V njej smo lahko spremljali zgodbo o dečku Petru, ki je uspel ujeti volka. Ta je prežal na račko in mačko, a na koncu se je zgodba srečno končala. Kar je bilo posebno zanimivo, je to, da je vsaka oseba imela svojo lastno glasbo – za to je poskrbel jazz trio, ki je za vsako osebo zaigral drugačno zvrst glasbe. Ko se je predstava končala, smo si v skupinah ogledali še prostore gledališča. Ogledali smo si maskirnico, garderobo, prostor, v katerem popravljajo in izdelujejo kostume, izvedeli, kdo so igralci, režiser, masker, kostumograf in še več. Dan je polepšalo tudi lepo sončno vreme. Domov smo se vrnili prijetno utrujeni.

učiteljica Simona Pezdir

Dostopnost