Select Page

Sobota, 16. 3. 2024, naj bi bila po napovedih vremenoslovcev kar deževna. Kljub temu je PD Snežnik Ilirska Bistrica organiziral četrti izlet v sklopu akcije Mlad bistr’ški planinc. Dvanajst nadobudnih koćanskih planincev se je v polni dežni opremi pridružilo ostalim učencem in mentorjem in skupaj smo se podali na Šmarno goro (669 m). Ker smo bili tako dobre volje, smo še dež pregnali in vrh dosegli v lepem in precej toplem soncu. Vzpon je bil precej strm in ozka stezica nas je kar nekaj časa vodila do Grmade (676 m), od koder smo se podali še na Šmarno goro, kjer je bilo kar precej obiskovalcev. Počitek je še kako prijal, malica še bolj, nekateri pa so si kupili tudi majico, ki jih bo spominjala na ta lep izlet. Brez skupinske fotografije seveda ni šlo in še prekmalu je prišel čas za vrnitev na izhodišče. Tokrat smo ubrali krajšo in nekoliko širšo pot navzdol, zato smo bili kar hitro na izhodišču.

Za nami je še en prijeten izlet, zato se že veselimo tudi prihajajočega aprilskega.

Dostopnost