V tem šolskem letu skupina nadarjenih sodeluje v mednarodnem eTwinning projektu z naslovom Paris, London, Barcelona. V projektu smo skupaj s šolami iz Turčije, Poljske, Španije in Grčije. Do sedaj smo posneli predstavitveni video, razmišljali o vseh treh mestih iz naslova in skupaj s partnerskimi šolami ustvarili spletno predstavitev v programu Canva, v prihodnje pa bomo pripravili predstavitev glavnih znamenitosti domačega kraja in Slovenije. Vse gradivo je žal namenjeno le sodelujočim, zato ga zaenkrat ne moremo deliti z vami.

V času pred božično-novoletnimi prazniki smo za t.i. Christmas box pripravili paketek medenjakov s priloženim receptom, na kratko smo opisali, kako v Sloveniji praznujemo božič in kdo nosi darila ter dodali še lično izdelan okrasek za novoletno jelko. Seveda brez sladkarij in voščila ni šlo. Pripravljen paket smo poslali na šolo v Turčijo in se v tednu pred počitnicami razveselili prejetega paketa iz te države. Lepa voščila, sladkarije in prava turška kava so bili lepo presenečenje za nas. Veselimo se nadaljnjega sodelovanja v tem projektu, saj se bomo zagotovo še marsikaj novega naučili in spoznali nove prijatelje.

Dostopnost