Pri Pikapolonicah se je v mesecu decembru dogajalo veliko lepega. Oblikovali smo okraske iz slanega testa, izdelali svečnike iz das mase, voščilnice, snežake iz papirnatih tulcev, veliko smo plesali, prepevali pesmi o zimi in se tako ali drugače zabavali.

Za piko na i pa je danes še zadišalo po praznikih. Takoj po zajtrku smo otroci in vzgojiteljice zavihali rokave, zamesili testo, pripravili nadev iz orehov in skute, testo razvaljali, namazali z nadevom in jih zavili v prave kočanske štruklje. Tako kot so to počele gospodinje nekoč, smo jih tudi mi zavili v kuhinjske krpe, zašivali robove in skuhali v slanem kropu. Trud, ki smo ga vložili v pripravo se je poplačal. Štruklji so bili odlični.

Želimo vam vesele praznike, v novem letu pa obilo zdravja, sreče in sladkih pregreh.

Pikapolonice in vzgojiteljice

Dostopnost